Про мене


Я, Онищенко Ольга Володимирівна, 1988 року народження. Закінчила Сумський Державний педагогічний університет за спеціальністю «Соціальний педагог. Практичний психолог» у 2010 році та «Вчитель початкових класів » у 2015 році. Стаж педагогічної роботи – 7 років.

 

Вважаю, що одним з найперспективніших шляхів навчання активних учнів, озброєння їх необхідними вміннями і навичками у рамках Нової української школи, є впровадження активних форм і методів навчання, серед яких провідне місце займають навчальні ігри. Тому працюю над проблемою «Використання дидактичних ігор під час уроків у початкових класах, з метою підвищення пізнавальної активності молодших школярів».

 

Гра є незмінним важелем розумового розвитку дитини. Ігрову форму занять створюю за допомогою ігрових прийомів і ситуацій, які дозволяють активізувати пізнавальну діяльність учнів.

 

На уроках української мови, з метою формування мовленнєвої компетентності, проводжу гру-вправу «Чарівний мішечок». Набір предметів у мішечку не випадковий. Він щоразу змінюється залежно від мети навчання: це можуть бути іграшки, в назвах яких є орфограми, на які треба звернути особливу увагу або дрібні речі, які треба описати.

 

Ігри на уроках математики використовую для ознайомлення дітей з новим матеріалом та для його закріплення, для повторення раніше набутих уявлень і понять, для повнішого і глибшого їх осмислення, формування обчислювальних, графічних умінь і навичок, розвитку основних прийомів мислення, розширення кругозору. На уроці пропоную гру «Магазин». «Продавець» і «покупець» швидко лічать, а діти стежать за правильністю розрахунків. Так у грі учні тренуються в додаванні й відніманні. У процесі проведення уроків математики з елементами гри реалізуються ідеї співдружності, змагання, самоуправління, виховання відповідальності кожного за результати своєї праці, формується мотивація навчальної діяльності й інтерес до предмету.

 

Використовуючи інтелектуальні ігри («Що? Де? Коли?», «Брейн-ринг», «Розумники і розумниці», «LG- Еврика») треную у дітей кмітливість, швидкість реагування, пам’ять, уміння узагальнювати.

 

На уроках читання під час розчиток застосовую ігри «Піраміда», «Падають шишки». Дуже корисними є спеціальні ігри на розвиток пам’яті, вироблення стійкої уваги: «Засічка – кидок» (при слові «кидок» всі починають читати на максимальній швидкості, «засічка» - читання зупиняється), «Відгадай» (вибіркове читання), «Хвиля» ( починають читати у довільному темпі вголос, поступово збільшують силу голосу, доходять до вершини і починають зменшувати). Є ігри, що використовую для читання в парах: «Луна або Папуги», «Вовчик і Зайчик». Одне речення читає один учень, а друге – інший. Потім читання повторюється знову. Під час читання одним учнем другий уважно стежить за правильністю.

 

Завдяки ігровим формам занять вдалося залучити пасивних учнів до систематичної розумової праці, дати змогу дитині відчути успіх, повірити в свої сили.